Ukazał się nowy numer e-mentora. Polecamy w nim szczególnie:

Ocena kompetencji organizacji pracy u osób wchodzących na rynek pracy

Celem artykułu jest poszukiwanie odpowiedzi na następujące pytania: jakich konkretnie kompetencji brakuje osobom wchodzącym na rynek pracy i jak wielka jest skala braków w działaniach związanych z organizacją pracy własnej?
czytaj dalej »


Popularyzacja lektur szkolnych na portalach społecznościowych

Artykuł prezentuje możliwości zastosowania w procesie kształcenia zakładanych na portalach społecznościowych stron fanowskich, które poświęcone są lekturom szkolnym. Przedstawiono w nim stronę poświęconą lekturze „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego oraz przykład zajęć prowadzonych z zastosowaniem portalu Facebook.
czytaj dalej »

Potrzeba uczestnictwa uczelni wyższej w kreowaniu umiejętności samokształcenia

Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na potrzebę zmian w systemie edukacji na poziomie wyższym, które wydają się niezbędne, by rodzime uniwersytety mogły zyskać miano instytucji kształcących lifelong learnerów, świadomych własnych możliwości autoedukacyjnych, a także zdolnych do samodzielnego ustalania celów rozwojowych oraz wyboru metod i technik tegoż rozwoju.
czytaj dalej »

Kształtowanie relacji między elementami sieci innowacyjnych

W niniejszym artykule skoncentrowano się na zagadnieniach związanych z technologicznym rozwojem organizacji, bazując na wynikach badań przeprowadzonych przez J. Tidda, J. Bessanta oraz K. Pavitta, które pozwalają na wytypowanie głównych kierunków rozwoju technologii. Nasilająca się obecnie konkurencja na rynkach globalnych, która wymusza obniżenie kosztów prowadzenia działalności, kieruje zainteresowanie firm w stronę współpracy.
czytaj dalej »

Na rynku wydawniczym ukazały się nowe publikacje

Polecamy również

Już wkrótce nowa edycja postępowania certyfikacyjnego dla e-nauczycieli. Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego.
[przejdź na stronę SEA]

Nowe na blogu

Gra w edukację i profile graczy

Poszukując pomysłów na rozwiązania edukacyjne, które pomogą zbliżyć sposób kształcenia do potrzeb współczesnych uczących się nie sposób pominąć ruch nazywany grywalizacją lub gamifikacją. Ruch ten, zapoczątkowany w środowiskach biznesowych, powoli toruje sobie drogę także do szkół i uczelni. Warto zatem zastanowić się, co możemy zyskać stosując elementy mechaniki gier w nauczaniu... więcej »

Wydarzenia/konferencje

  • 07.07.2014, Edukacja matematyczna dzieci - "Komunikacja na lekcjach matematyki", Poznań
  • 15-18.07.2014, 8th International Conference on e-Learning 2014, Lizbona, Portugalia
  • 16-18.09.2014, XIV Strategie zarządzania organizacjami w społeczeństwie informacyjnym, Zakopane

zobacz inne wydarzenia »